Dlhé mihalnice sú snom každej ženy: Ako sa o ne správne postarať?

mihalnice

Minulé aj súčasné trendy nám ukazujú, že krásne, husté a dlhé mihalnice sú stále viac považované za dôležitý prvok dokonalého vzhľadu. Ak vám prirodzené mihalnice nedala matka príroda, nezúfajte. Existuje niekoľko spôsobov, ako posilniť mihalnice a dosiahnuť pôsobivý a zvodný pohľad. Tu je niekoľko tipov a trikov, ktoré určite stoja za vyskúšanie. 

Pravidelná starostlivosť

Ako pri každej sfére krásy a zdravia, aj pri mihalniciach je pravidelná starostlivosť nesmierne dôležitá. Do svojej dennej rutiny by ste mali pridať aj očnú hygienu a používať kvalitných produktov ako na odličovanie, tak priamo na starostlivosť o mihalnice. 

Odličujte sa s opatrnosťou

Aj keď sú niektoré dni výnimočné náročné a jediné po čom túžime, je zakryť sa a zaspať, zaspávanie s mejkapom nám v skutočnosti škodí, a to aj našim očiam. Dbajte na to, aby ste sa vždy pred spaním poriadne odlíčili a najmä oči. Nesprávne odlíčená špirála vie totiž narobiť s mihalnicami poriadnu galibu. Aj keď sú maskary klinicky testované, stále obsahuje chemické látky, ktoré nie sú pre naše oči prirodzené. Odporúčam tiež používať jemné odličovacie prostriedky, aby ste minimalizovali ťahanie a trenie mihalníc, inak sa ľahko môže stať, že si ich zopár nechtiac vytrhnete. Opatrné buďte aj s odličovaním očných liniek či tieňov.

Výživa pre mihalnice

Zdravá strava je kľúčom k celkovému zdraviu a kráse, vrátane rastu mihalníc. Strava bohatá na biotín (vitamín B7), vitamín E a omega-3 mastné kyseliny môže pomôcť posilniť mihalnice a podporiť ich rast. 

Sérum a očné krémy

Na trhu je množstvo špeciálnych produktov na posilnenie a rast mihalníc. Mnohé z týchto produktov obsahujú stimulujúce látky a vitamíny, ktoré môžu podporiť rast mihalníc a zlepšiť ich stav. Vhodný je ricínový olej, no ak ste ochotné do svojich mihalníc investovať, ja na základe vlastnej skúsenosti odporúčam rastové sérum HairPlus. Na výsledok si síce počkáte niekoľko mesiacov, ale stojí za to. 

starostlivosť

Masáže mihalníc

Jemná masáž mihalníc môže zlepšiť prekrvenie a stimulovať mazové žľazy, čo môže prispieť k ich rastu a silnejším vlasom. Použite na to napríklad špeciálne kefy na mihalnice alebo si ich jednoduche pomasírujte prstom.  

Kvalitná maskara a očné linky

Pri výbere kozmetiky dávajte prednosť kvalitným produktom, ktoré nebudú vaše mihalnice zbytočne zaťahovať. Niektoré maskary a očné linky obsahujú špeciálne látky, ktoré vám mihalnice nielen zvýraznia, ale aj pekne vyživia. 

Pozor na vrstvy

Pri nanášaní špirály buďte opatrní. Príliš hrubé vrstvy maskary môžu mihalniciam spôsobiť nemalé problémy a nebudú sa vám ani najlepšie odličovať. Aj v tomto prípade sa už neraz stalo, že zákazníčky prišli s výrazne preriedenými mihalnicami. 

Dosiahnuť krásne a silné mihalnice si vyžaduje trpezlivosť a starostlivosť. Ak sa však o ne budete starať, výsledok sa určite dostaví. Nezabudnite ale, že každý organizmus je jedinečný, a preto je aj v tomto prípade dôležité zaujať individuálny prístup.

Napísať komentár