Laminácia obočia – Dočasné riešenie neposlušného obočia

laminacia-obocia

V dnešnom svete krásy a módy sa stále hľadajú nové spôsoby, ako zdôrazniť svoje prirodzené rysy a vytvoriť dokonalý vzhľad. Jedným z najnovších trendov v tomto smere je laminácia obočia.

Inovatívna metóda laminácie obočia umožňuje dosiahnuť perfektné obočie, ktoré vyzerá hustejšie, hladšie a zaujímavejšie. V tomto blogu si priblížime všetko, čo o nej potrebujete vedieť.

Čo je laminácia obočia?

Laminácia obočia je kozmetická procedúra, pri ktorej sa používa špeciálny gél na úpravu a fixáciu chĺpkov obočia. Cieľom je dosiahnuť, aby obočie vyzeralo hustejšie, upravenejšie a aby bolo jemne zdvihnuté, teda na pohľad plnšie, nadýchanejšie. Proces zahŕňa niekoľko krokov, ktoré zabezpečujú, že vaše obočie vyzerá vždy krásne a že ste mu venovali v daný deň veľa pozornosti. 

Postup laminácie obočia

Laminácia obočia si vyžaduje špeciálny postup a kozmetické prostriedky či nástroje, preto ju neodporúčame si robiť vo vlastnej réžii (teda ak nie ste skúsenou kozmetičkou). Aby ste však mali predstavu, priblížime si postup laminácie obočia. 

Čistenie a tvarovanie

Začneme tým, že dôkladne vyčistíme obočie od nečistôt a make-upu. Následne upravíme tvar obočia podľa vášho želania. Ak nemáte predstavu, spoločne určite niečo vymyslíme.

Aplikácia laminovacieho gélu

Špeciálny laminovací gél aplikujeme priamo na chĺpky obočia. Tento gél pomáha chĺpkom udržať si nový tvar a zároveň im dodáva zdravý vzhľad. 

Fixácia a modelovanie

Po aplikácii gélu sa chĺpky upravia a fixujú do požadovaného tvaru. Na zdvihnutie chĺpkov a vytvorenie dojmu, že sú obočie prirodzene zdvihnuté, využívam špeciálne pomôcky.

Farbenie

V niektorých prípadoch sa laminácia obočia kombinuje s farbením, no to je už na vás. Ak máte problém s nevýrazným obočím, určite farbenie odporúčam. Farbu nanesiem taktiež priamo na chĺpky, vďaka čomu posilním dojem hustoty a plnosti obočia.

Výhody laminácie obočia

Prirodzený vzhľad

Viaceré ženy majú problém s tým, že keď si obočie samy nakreslia, vyzerá neprirodzene. Laminácia obočia pomáha obočiu vyzerať prirodzene, keďže sa nefarbí celá pokožka pod obočím, ale len chĺpky. 

Dlhodobý efekt

Výsledok laminácie môže trvať až niekoľko týždňov, čo je pre mnohých v porovnaní s každodenným upravovaním veľkou výhodou.

Úspora času

Úspora času je to, čo na úprave obočia milujeme najviac! Už žiadne rána pred zrkadlom s ceruzkou v ruke. Pospite si radšej o pár minút dlhšie.

Na čo by ste si dávať pri laminácii pozor?

Pred lamináciou obočia sa, prosím, uistite, že nie ste alergické na zložky obsiahnuté v laminovacom géle. Lamináciu obočia by tiež mal vykonávať skúsený kozmetik s príslušnými certifikátmi, aby sa minimalizovalo riziko komplikácií, takže výber kozmetičky poriadne zvážte.

Napísať komentár