DOKONALÉ OBOČIE? MAPPING JE PROCES, KTORÝM HO VYMERIAME

Mapping obočia je proces, ktorý sa používa na vytvorenie presného a symetrického tvaru obočia. Je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí majú riedke alebo nepravidelné obočie alebo jednoducho pre tých, ktorí chcú mať istotu, že je ich obočie presne také ako má byť. V tomto blogu sa pozrieme na to, čo je mapping obočia, ako sa vykonáva a aké sú jeho výhody.

Mapping obočia

Čo je to mapping obočia?

Mapping obočia je technika, ktorá sa používa na vytvorenie presného a symetrického tvaru obočia. Vykonáva sa s pomocou mappingovej nite, vďaka ktorej vymeriame správny tvar obočia podľa proporcií tváre. Keďže je každá tvár iná, neexistuje univerzálny typ obočia, ktorý by dokonale sedel každému. Vďaka mappingu spoločne zistíme, aké obočie najlepšie sedí nielen vašej tvári, ale aj osobnosti. Keď už budeme mať správny tvar, obočie zafarbíme odtieňom, ktorý sa najlepšie hodí k vášmu odtieňu vlasov a farbe pleti.

Ako je postup mappingu?

Najskôr sa v rámci konzultácie porozprávame o vašich predstavách o vašom obočí, aby sme boli „na jednej lodi”. Potom sa použije mappingová niť na zistenie miesta, kde by malo obočie začínať a končiť, a kde by mal byť jeho najvyšší bod. 

Po označení týchto miest opäť použijeme niť, aby sme určili správny tvar obočia. Niť položíme na nos a cez stred oka, aby sme videli správnu polohu obočia. Tadá! Môžeme začať s náčrtom.

Po vymerani obočia si spoločne s klientkou schválime tvar obočia, či sa jej to takto páči alebo nie, ak áno, začína sa úprava a farbenie obočia. Nezabúdajte však, že obočie nikdy nebude na chlp rovnaké. Hovorí sa, že obočie sa má podobať ako 2 sestry a nie byť identické ako dvojičky.

Mapping obočia

Výhody mappingu obočia

Existuje hneď niekoľko nesporných výhod mappingu obočia. Vymenujme si aspoň zopár z  nich:

Predpríprava na tetované obočie

Ešte nie ste na tetovanie obočia úplne pripravení? V tom prípade je mapping obočia presne to, čo potrebujete. Vďaka nemu zistíte, ako by vaše tetované obočie mohlo vyzerať. A ak sa vám tvar bude páčiť, môžete začať uvažovať nad tetovaným obočím. 

Symetrická tvár nadosah

Jednou z hlavných výhod mappingu obočia je vytvorenie presného a symetrického tvaru obočia. Tento proces pomáha zlepšiť celkový vzhľad tváre, pretože obočie tvorí jej dôležitú časť a symetria je kľúčová pre harmóniu vzhľadu. S pomocou mappingu obočia môžete dosiahnuť rovnaký tvar na oboch stranách tváre, čo si na sebe v zrkadle určite všimnete. A nielen vy, ale aj okolie. 

Prirodzenosť nad zlato

Prirodzený vzhľad je ďalšou výhodou tejto procedúry. Obočie, ktoré vyzerá prirodzene, môže vytvoriť dojem, že ste sa s dokonalým obočím už narodili. Správne zvolený tvar, farba a intenzita obočia môžu pomôcť dosiahnuť taký prirodzený vzhľad, pri ktorom by len málokto hádal, že je dokreslené.

Pomáha zvýrazniť oči

Obočie môže mať veľký vplyv na to, aký majú vaše oči výraz. Správne tvarované obočie zvýrazní vaše oči a ich farbu. Ak je obočie tvarované tak, že sa líši od tvaru oka, môže to narušiť harmóniu vzhľadu.

Zvyšuje sebavedomie

Vzhľad môže mať veľký vplyv na sebavedomie osoby. Zlepšenie vzhľadu obočia môže pomôcť zvýšiť sebavedomie a pomôcť nám cítiť sa viac vo „svojej koži”. Správne zvolené obočie môže pomôcť vyjadriť osobnosť a vytvoriť dojem správnych línií a kontúr tváre.

Úspora času

Výhoda mappingu obočia spočíva aj v tom, že pomáha ušetriť čas pri každodennom líčení. Priznajme si, ktorá z nás si ráno rada privstane o hodinku skôr, aby do práce vykročila tou správnou nohou s dokonalým mejkapom? Vďaka mappingu si pospíte očosi dlhšie.

Dlhodobý efekt

Mapping obočia poskytuje dlhodobý efekt, čím sa ušetrí čas a peniaze na časté líčenie. Obočie vydrží dlhšie a jeho pravidelná úprava nie je potrebná. Jeho trvanie však závisí od individuality našej pokožky. Čím je mastnejšia, tým je efekt kratší. Naopak pri suchšej pokožke vydrží farbenie dlhšie. Mapping je však stále len dočasné zafarbenie obočia. Ak by ste sa chceli vyhnúť dokresľovaniu obočia už natrvalo, odporúčam vám microblading obočia.

Odolnosť proti vode a potu

Výhodou mappingu obočia je tiež to, že je odolný voči vode a potu, čo znamená, že môžete cvičiť bez toho, aby ste sa obávali, že sa vaše obočie rozmaže alebo vybledne. Znie to dobre, však? Starosltlivosť o obočie po mappingu je však veľmi dôležitá, preto nezabúdajte, že je bude potrebné sa vyhnúť akémukoľvek premasťovaniu.

Napísať komentár